Pohádkové knížky ke spokojenému spánku.

Každý z nás má rád pohádky či básničky. Vzpomínáte na dětství, kdy vám maminka, tatínek nebo babička četli před spaním vaše oblíbené knížky? Tehdy ve vás rodiče vypěstovaly pouto ke knihám, příběhům i jim samotným.

Číst dětem pohádky před spaním je velice prospěšné. Víme to všichni, bohužel ne každý má čas nebo chuť večer číst, a tak knihy nahrazují televize, hry na tabletu či počítači. Televize ani počítač však nenahradí ten čas, který s dětmi strávíte.

ČTENÍ MÁ VELKÁ POZITIVA

Čtení knih napomáhá rozvoji verbálních dovedností, slovní zásoby, empatie, ale i koordinace ruka-oko, proto je vhodné číst dětem denně. Zároveň s jeho pomocí utužujete vztah mezi vámi a dítětem. V předškolním věku se děti za pomoci knih učí novým věcem a rozvíjí se. Děti, kterým před spaním čtete pohádky, se lépe umí vyjadřovat, ve škole jsou chytřejší a dosahují lepších výsledků.

Dítě se naučí lepší artikulaci i výslovnost a navíc se naučí zacházet s knížkami. Při poslechu se u dítěte rozvíjí paměť, protože si pohádky a příběhy zapamatuje. Posloucháním textu se naučí dítě tvořit věty a co je velmi důležité, naučí se soustředit, což je při nástupu do školy velice důležité.

čteme dětem, studio spánku, frýdek-místek, dětské knížky, matrace, blog o spaní, studio spánku, spánek, spanek, vyspimese.cz

JAKÉ KNÍŽKY ČÍST?

Knížky vybírejte dle věku dítěte. Pro nejmenší je možné vybírat různé říkanky a rýmovačky. Díky výrazné melodii a monotónnímu rytmu dítě lépe usíná. Pro starší děti jsou vhodné kratší pohádky. Pro předškoláky jsou vhodné klasické pohádky i četba na pokračování. Na trhu najdete celou řadu pohádkových knížek, které budou potěšením i pro vás, například kniha Pohádky o princeznách, České pohádky a mnoho dalších. V knihkupectví jistě najdete ty správné knihy pro děti podle věku. Pohádky jsou nejen hezké, ale také poučné. Mnoho z nich má v sobě skryta různá ponaučení, které se hodí v běžném životě, například jakou máme náladu, co je to žárlivost na sourozence, jak se chovat k lidem a mnoho dalších.