Jak vybrat matraci pro miminko? Nejlepší je kokosová

Víme, že chcete pro své nejmenší to nejlepší. Proto jsme připravili článek o tom, jak vybrat pro své miminko ideální matraci. Matrace mu pomůže se správným vývojek páteře i klidnějším spaním. Díky tomu se možná konečně vyspíte i vy.

Nejdůležitější funkcí matrace pro miminko je opora malého tělíčka, které se stále vyvíjí. Z tohoto článku si odneste jednu důležitou věc:  matrace pro miminko nesmí být měkká.

Nejdůležitější je jádro

Do měkké matrace se tělíčko miminka zaboří, což neprospívá stabilitě páteře. Ani příliš tvrdá matrace však není výhra, protože děťátko na ní neudrží přirozenou polohu. 

Vybírejte matrace s tvrdším elastickým jádrem –⁠ přizpůsobí se dětskému tělu a poskytne mu dostatečnou oporu.

Aby se děťátko nepřehřívalo a nepotilo, potřebuje prodyšnou matraci, která zajistí dostatečnou cirkulaci vzduchu. Moderní jádra obsahují vzduchové kanálky, které se postarají o odvádění oxidu uhličitého. Dítě ho pak zbytečně nedýchá.

matrace pro miminka z kokosu

Vyberte si matraci s kokosovým jádrem

Všechny potřebné vlastnosti dětské matrace nejlépe splňují matrace s přírodním kokosovým jádrem. Mají ideální tvrdost, a navíc skvěle větrají. O kokosu se šíří mýtus, že nasává vlhkost. Není to pravda. Při moderním způsobu výroby se v běžném bytě nebo rodinném domě nemáte čeho bát.

Pokud z nějakého důvodu nechcete matraci s kokosovým jádrem, sáhněte po studené pěně. Ta vyrovná tlak těla a drží tak dětskou páteř miminka v přirozené poloze. Zároveň krásně větrá a díky vysoké odolnosti vám vydrží třeba i pro další dítě. 

Standardní rozměry matrací pro miminko bývají 60 × 120 a 70 × 140. V matracích těchto rozměrů se nenacházejí tzv. zóny, které mají v oblibě někteří dospělí. Miminko se totiž ve spánku hodně převaluje a přetáčí a zóny by mu mohly spíše škodit.

Koupili jste postýlku jiné velikosti? Ve Vyspimese.cz vám na míru vyrobíme matraci atypických rozměrů . Stačí, když nám postýlku změříte, rozměry pošlete a připojíte své požadavky na matraci. Návod, jak u nás objednat matraci pro miminko na mírů najdete tady.

Chránič na matraci vám ušetří spoustu práce

Správná matrace by měla mít potah matrace z prodyšného nedráždivého materiálu. Protože se dítě často počůrá do postele, ideální je také nepromokavý, pratelný a snímatelný potah, který vašemu miminku zaručí neustále čisté a příjemné prostředí na spaní. 

Vaše starosti s počůráváním vyřeší také chránič matrace pro děti. Chrániče matrací nabízíme v mnoha rozměrech, perfektně tak padnou i na vaši matraci. 


Tip: poradíme s výběrem matrace i pro dospělé. Přečtěte si průvodce „Jak vybrat matraci„.