Z jakých materiálů se postele vyrábějí? Shrnujeme do několika bodů.

Při výběru postele je velmi důležité vybrat si vhodný materiál. Spánkem strávíme více než třetinu života, proto by měl být kvalitní. Počítejte s tím, že bude vaše postel velmi vytíženým kusem nábytku, podle toho také materiál vybírejte.

Postele z lamina

Postele z lamina jsou velice levné. Na jejich výrobu se používají lamino desky. Ty se vyrábí roztřískováním měkkého dřeva z jehličnanů. Třísky se pak slisují s dalšími příměsemi. Tyto desky se potáhnou folii a laminem. Na rozdíl od masivního dřeva jsou tyto postele mnohem méně odolné a mají kratší životnost. Tyto postele mají nízkou cenu, jsou stálobarevné, snadno se udržují a vybrat si můžete z mnoha barev.

Postele z masivního buku a dubu

Postele z masivního buku a dubu jsou skvělou investicí. Tyto dva stromy patří mezi dřeviny s vysokou tvrdostí, jsou odolné a s dlouhou životností. Buk je oproti dubu mnohem lépe sladěný barevně. Postele z těchto dřevin jsou stabilní a nevzniká tak nepříjemné vrzání. Postele z budu a dubu jsou oblíbené pro nábytek v tzv. Rustikálním stylu. Materiál lze různě mořit a lakovat. Při použití masivu o síle 3-4 mm máte jistotu, že bude vaše postel investicí na celý život.

Čalouněné postele

Čalouněné postele jsou postele potažené látkou. Jejich předností je především nízká cena. Moderní design zajistí postel z eko kůže. Levnější postele jsou vyrobeny s rámem z dřevotřísky. Dražší modely mají rám z masivu. Jako výplň se používá molitan nebo různé pěny. Uvítáte široký výběr látek a skvělé ceny.

Kovové postele

Kovové postele ocení především ti, kdo hledají postel s dlouhou životností. U dražších modelů je kladen důraz na robustnost a stabilitu. Oceníte také skvělý design a velkou variabilitu postelí. Levné postele nejsou tak stabilní. Pro alergiky je tento druh postelí skvělou volbou. Snadno se udržují v čistotě.