Vyberte si podle typu matrace.

Pružinové matrace

Pružinové matrace už používali naše prababičky a pradědečci a možná už i jejich prarodiče, pokud nespali na peci nebo na slámě. Jsou to stále jedny z nejoblíbenějších matrací v českých domácnostech. Ale jejich konstrukce prošla velkým vývojem. U dnešních matrací na vás pružina už nevystřelí.

Existují dvě typická provedení: klasické pružinové nebo taštičkové matrace.

U pružinové matrace jsou pružiny uvnitř jádra zpevněné. U taštičkové matrace je každá z jemnějších pružin zašitá zvlášť v textilním sáčku. Takový výrobní postup zajišťuje výbornou oporu páteře u jednotlivých části těla. Několik set pružinek vně matrace zajistí ideální rozložení hmotnosti vašeho těla.

Zejména taštičkové matrace se řadí ke špičkovým výrobkům v oblasti zdravého spánku, které bez problému konkurují pěnovým matracím.

U pružinových matrací rozhodně neexistuje riziko, že byste pružiny při spánku nepříjemně cítili. Každá matrace se skládá z několika vrstev textilních materiálů, které pružiny od vašeho těla oddělují. Speciální výroba taštičkových matrací však zajistí příjemnou relaxaci a výborné prokrvení vašeho těla.

Nezanedbatelnou výhodou pružinových matraci je jejich vzdušnost. To umožňuje uložení na pevných deskách nebo roštech. Nebude jim vadit ani prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu.

Mezi pružinovými matracemi můžeme doporučit matraci MATERASSO KOMODOR BIO-EX T3 nebo matraci TROPICO ARABELA, kterou nabízíme v akci 1 + 1 zdarma. Výbornou zpětnou vazbu od našich zákazníků máme s matrací DŘEVOČAL EVA nebo s nastupujícím modelem DŘEVOČAL DIANA.

pružinové matrace, taštičkové matrace, pruzinove matrace, matrace materasso, matrace tropico, pružina, pružinové

Matrace z líné pěny

Pěnové matrace se stávají čím dál tím oblíbenějšími. A to hlavně díky tomu, že při spánku dokonale kopírují tvar těla. Tím zaručují, že se ráno nebudete probouzet rozlámaní, naopak příjemně uvolněni a osvěženi kvalitním spánkem. Pěna roznáší hmotnost po celé ploše vašeho těla, proto vás v noci nebude nutit se převracet a Váš spánek bude celkově klidnější.

Pěnové matrace jsou vysoce elastické a schopné dobře podpírat vaši páteř. Můžete je použít jak na pevný laťový řost v závislosti na výšce matrace, tak na lamelový rošt zde už výška matrace nehraje roli. V obou variantách bude matrace díky svému materiálu vždy provzdušněná.

Pokud bude matrace z líné pěny to pravé pro vás, doporučujeme vám podívat se na matraci TROPICO FOREST nebo SLUMBERLAND FRODO. Obě nabízíme v akci 1 + 1 zdarma.

matrace z paměťové pěny, matrace z pametove peny, matrace z líně pěny, matrace z line peny, madrace, matrace, vyspimese.cz

Matrace ze studené pěny

Pokud máte potíže ze zády nebo páteří, doporučujeme vám spát na matraci vyrobené ze studené pěny. Takové matrace jsou rozdělené na jednotlivé zóny tuhosti podle partií těla. Každá část vyžaduje jinou míru. Pod rameny a patami je matrace spíše měkčí, pod bedry je podklad pevnější.

Matrace jsou ideální v kombinaci s línou pěnou. Tvrdost pěny se mění podle teploty a při kontaktu s tělem měkne. Omezuje tak protitlak a zabraňuje proleženinám. Póry matrace ze studené pěny zaručují prodyšnost a lepší odvod tepla. Uživatelé si ji také oblíbili díky dlouhé životnosti.

Doporučujeme uložení na lamelový rošt, který podpoří její anatomické vlastnosti. Matraci s vyšším jádrem lze uložit na pevný (laťkový) rošt. Použití v kombinaci s polohovatelným roštem je také možné, ale matrace kopíruje rošt pod zátěží (pokud na matraci ležíte).

V akci 1 + 1 zdarma v této kategorii matrací ze studených pěn nabízíme matrace DŘEVOČAL JOLANA a TROPICO TRIKER.

matrace ze studené pěny, studená pěna, matrace ze studene peny, vyspimese.cz, matrace levně, levná matrace, matrace materasso

Matrace z latexu

Špičkové latexové matrace poskytují pružnost, tvarovou stálost a především dlouhou životnost. Nezanedbatelnou předností je jejich prodyšnost, která je zabezpečená odvzdušňujícími kanálky.

Na latexové matraci budete vždy ležet v pohodlí, protože se dokonale přizpůsobí tvaru Vašeho těla. 

Jednotlivé latexové matrace se liší počtem anatomických zón a výškou jádra. V kombinaci s vhodným polohovacím roštem docílíte ortopedických vlastností. Nechte si od nás odborně poradit.

Matrace vyrobené kombinací přírodního a umělého latexu jsou zárukou zdravého a relaxačního spánku po dlouhou řadu let. Zvlášť vaší pozornosti doporučujeme matraci TROPICO SPIRIT LATEX nebo MATERASSI LATEX SUPREME. Ty mají od našich zákazníků velmi pozitivní ohlasy.

latexová matrace, matrace z latexu, latexove matrace, latexové matrace, latex, frydekmistek, matrace, madrace

Profilované matrace

Lépe se vyspíte spíše na tvrdší matraci? Mezi profilovanými matracemi si jistě vyberete.  Svými vlastnostmi jsou velmi podobné pružinovým matracímPříčné průchody však zajišťují větší cirkulaci vzduchu. Tuto vlastnost oceníte hlavně v měsících, kdy bývá i v noci tepleji. Naše profilované matrace však nabízejí zimní a letní stranu. Nejlepší hodnocení od našich zákazníků mají matrace DŘEVOČAL AGATA a DŘEVOČAL ADÉLA.

Pokud potřebujete atypický rozměr profilovaných matrací, neváhejte se na nás s takovou žádostí obrátit. Díky nadstandardním vztahům s výrobci Vám necháme vyrobit jakýkoliv rozměr podle Vašich potřeb.

profilovaná matrace, matrace dřevočal, materasso matrace, profilované matrace, matrace za hubičku, matrace levne


Sendvičové matrace

Sendvičové matrace Vás přesvědčí dobrou pružností, nenáročnou údržboudelší životností a především příjemnou cenou.

Jednotlivé vrstvy takové matrace mají odlišnou funkci. Velký vliv na kvalitu spánku mají různé výšky, anatomické zóny a tuhost jednotlivých částí. Sendvičové matrace jsou sestavené tak, aby byly optimální pro každou část vašeho těla zvlášť. Nejprodávanější sendvičových matrací u nás s nejlepším hodnocením je bezesporu matrace od Dřevočalu Lima.

sendvičové matrace, sendvičová matrace, sendvicove matrace, sendvicova matrace, sendvič, matrace, madrace, matrace dřevočal

 

Pro občasné přespání nebo pro vaše hosty se vám může hodit nafukovací matrace. Na krátkou chvíli dokáží na velmi slušně nahradit klasickou postel a matraci. Nicméně je doporučujeme jen na přechodné období, hodí se také do auta nebo do stanu.