Polohovací rošt pomůže se vstáváním a zlepší komfort v posteli

Čtete nebo snídáte rádi v posteli? Oblíbíte si polohovací rošt. Příjemně vám podepře záda nohy i bedra. Skvěle poslouží i seniorům a nemocným lidem upoutaným na lůžko – pomůže se vstáváním. Patříte-li k náročným milovníkům spánku, dopřejte si motorový rošt. Jedním stisknutím tlačítka rošt nastavíte přesně tak, jak zrovna potřebujete. 

Polohovací rošt ocení senioři i lidé, kteří pracují v kanceláři

Sedíte celou pracovní dobu na kancelářské židli, nebo stojíte u výrobní linky? Možná že trpíte na křečové žíly nebo otoky nohou. Zvednutím spodní části polohovacího roštu nohám dopřejete zasloužený odpočinek.

Polohovací rošt ocení i senioři, dlouhodobě ležící pacienti a osoby s bolestmi zad a kloubů. Rošt vám pomůže se vstáváním a zlepší pohodlí při pobytu na lůžku. Práci ulehčí i lidem, kteří se starají o nemohoucí osoby.

Řadíte se k opravdovým spánkovým gurmánům? Polohovací rošt se zalíbí i vám – užijí si ho hlavně ti, kteří rádi lenoší celý nedělní den, když venku prší.

Jak rošt funguje

Rošty můžete polohovat v oblasti hlavy, beder a nohou. Zvednutím některé z částí roštu výborně prokrvíte nohy, podepřete hlavu a pomůžete matraci vyschnout – můžete tak zapomenout na plísně, bakterie a jiné nežádoucí organismy. 

Polohovací rošt ovládáte ručně pomocí speciálního kování. V polohovací variantě si vyberete laťový i lamelový rošt. Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? Lamelový doporučujeme osobám s nižší hmotností, laťový zvládne i pořádné chlapy.

Většinu polohovacích lamelových roštů nabízíme s nastavitelnými zónami tuhosti. Díky nim upravíte tuhost roštu podle toho, jak budete zrovna potřebovat. 

Na polohovací rošt vybírejte nižší matrace bez pružin

Na polohovací rošt můžete umístit matrace:

Kvůli pevnému jádru na polohovací rošt určitě nepatří matrace pružinová, taštičková, ani ta s kokosovou deskou. Při ohybu by se zlomila. Vyhýbejte se také příliš vysokým matracím (30 cm a vyšším).

Nejvhodnější poloha pro spánek je na zádech s mírně zdviženýma nohama

Pro tělo je nejlepší spánek na zádech, kdy páteř zůstává v přirozené poloze. Naprostý komfort pocítíte, když usnete s mírně zdviženýma nohama a hrudníkem. Taková poloha snižuje tlak, usnadňuje dýchání a zlepšuje funkci krevního oběhu. Takové pozice právě dosáhnete s polohovacím roštem.

Motorový rošt = pomocník pro všechny spánkové gurmány

Všem, kteří hledají naprostý komfort, doporučujeme motorový rošt. Ten polohujete doslova jedním tlačítkem na ovladači. 

Motorák ocení především senioři a osoby s omezeným pohybem, pro které je každé hnutí náročné. Není o tolik dražší a pomůže se vstáváním i přetáčením v posteli.

S výběrem polohovacího i motorového roštu vám rádi pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat

motorovy rost