Nejvíce roztočů máme v posteli. Víme jak se jich zbavit.

Pro klidný spánek není nutná pouze pohodlná postel a matrace. Důležité je také ochránit svůj spací prostor i od různých škůdců, nejčastěji od roztočů.

Zdravotní komplikace

Roztoči jsou malincí živočichové, které prostým okem nelze zaznamenat. V tomto případě ale rozhodně na velikosti nezáleží. I přes nicotné rozměry dokáží napáchat mnoho neplechy a velice nepříjemně se podepsat na lidském zdraví. Mohou způsobovat různé vyrážky na kůži či otoky očí. Dlouhodobá přítomnost roztočů se běžně projevuje i bolestmi hlavy, zduřením nosních sliznic či dokonce problémy s dýcháním. Tento typ potíží se však neprojevuje pouze u alergiků, ale i u zcela zdravých jedinců. Jediným způsobem, jak těmto zdravotním nepříjemnostem předejít, je roztočů se nadobro zbavit.

V posteli je jim dobře

Zcela zlikvidovat roztoče je ale složité. Platí to hlavně o lůžku. V posteli totiž mají vše, co potřebují. Tedy dostatek tepla, vlhkosti, absenci světla a také potravu. Tito cizopasníci nejsou živi ze vzduchu ani nekonzumují části nábytku. Jejich hlavním zdrojem obživy jsou zbytky, které zanechávají lidská těla. Tedy kousky odumřelé kůže nebo nehty. Dokáží si ale pochutnat na vypadaných vlasech nebo chlupech.

Účinná obrana

Základem by mělo být větrání. Při cirkulujícím vzduchu se nejen dobře spí, ale zároveň se díky němu místnost zbavuje přebytečné vlhkosti, kterou roztoči tak milují. Vlhkost v interiéru lze eliminovat i jinými preventivními opatřeními. Rozhodně není moudré sušit prádlo přímo v bytě, omezení sprchování či koupání je také dobrým způsobem, jak se nadměrné vlhkosti zbavit. Jakmile se vlhkost dostane pod padesát procent, je vyhráno. V takovém prostředí roztoči dlouho nevydrží.

Kvalitní povlečení

Abyste se jednou provždy zbavili roztočů ve své posteli, je nezbytné omezit v celém bytě vlhkost na minimum. Dobrým preventivním opatřením je ale i speciální povlečení, díky kterému se roztoči nedostanou přímo k člověku a tím pádem nezačnou škodit. Jedná se ale o dražší záležitost.