Nejlepší matrace.

Kvalitní spánek je základním předpokladem pro to, aby nadcházející den byl úspěšný. K dobrému spaní je potřeba zajistit v místnosti správnou teplotu, otevřít okno a hlavně si lehnout na kvalitní matraci.

Jak vybrat matraci?

Většina lidí žije v mylném přesvědčení, že nejlepší matrace jsou zároveň ty nejdražší. To samozřejmě není pravda. Mnohdy se dá kvalitní matrace pořídit za velice příznivé ceny. Také přemítání o tom, jestli je lepší typ z pěny, latexu či gelu je zbytečné. Každému totiž vyhovuje něco jiného. Proto je výběr té správné matrace tak složitý. Důležité je se při koupi zaměřit hlavně na rozměry a tvrdost matrace. Ideální řešením je vyzkoušet si matraci už v obchodě. Pokud si výběrem nejste jisti neváhejte nás kontaktovat nebo popříkladě Vám může pomoc náš matracový průvodce.

Tvrdost matrace

Matrace se dají pořídit ve čtyřech až pěti stupních tvrdosti. Jednička je extra měkká a pětka naopak extra tvrdá. Nedá se objektivně říci, jaká tvrdost je nejlepší. Jedinci zvyklí spát od mala na měkkém by asi neměli volit nejtvrdší variantu. Obecně se doporučuje používat zlatou střední cestu, tedy matrace s tvrdostí dvě a tři. Dvojka je často doporučována něžnému pohlaví, trojka je zase vhodná pro muže.

Zóny

Ani správný výběr tvrdostí nezaručuje, že se na matraci bude pohodlně spát. Důležité jsou také pevné zóny. Pouze při správném rozložení zón po celé ploše dokáže poskytnout matrace dostatečnou oporu pro celou páteř a tím prakticky eliminovat bolest zad, která se u mnoha jedinců po probuzení dostavuje. Méně kvalitní matrace jsou vybaveny třemi zónami, kvalitnější typy jich mohou mít až sedm. K čemu jsou vlastně dobré zóny o tom jsme napsali článek zde.

Na tloušťce nezáleží

Mnoho lidí preferuje tlustší matrace před tenčími typy a mnozí prodejci je v tom ještě podporují. Je to ale nesmysl. Tloušťka matrace úzce souvisí s použitým materiálem a nemá co dělat s kvalitou. I tenké matrace mohou nabídnout dostatečné pohodlí a zvládnou zafixovat páteř do správné polohy.