Pružinové matrace vás překvapí dokonalým komfortem a vysokou prodyšností

Vystřelená péra, proležené důlky a nepříjemné vrzání jsou přežitky z doby po revoluci. Z dnešních pružinovek ráno vstanete skvěle odpočatí stejně jako z jiných matrací. Jste citliví na prach a roztoče? S pružinovou matrací si plácnete.

Královny prodyšnosti

Kde se vzaly bájné důlky a tlačící péra do zad? Vznikly v době, kdy lidé matrace neudržovali a neměnili. Pokud jste spávali na pružinovce, která pamatuje babiččinu základní školu, asi máte co vykládat. Aby matrace zůstaly v perfektní kondici, doporučujeme je měnit po 7–8 letech užívání. Minimálně z hygienického hlediska.


Jádra pružinových neboli bonellových matrací se vyrábí z kvalitních ocelových nebo titanových konstrukcí a pružin. Na ně se pokládá tvrdá deska, nejčastěji kokosová, která brání protlačování drátů na lehací plochu – oblíbí si ji především ti, kteří rádi spí na tvrdším povrchu.

Poohlédnout by se po ní měli všichni alergici a astmatici, kteří nezamhouří oči kvůli prachu, roztočům a plísním. Díky volnému prostoru mezi pružinami matrace skvěle odvětrává a dýchá. Dobrou službu udělá i v hůře větratelných prostorách, třeba na chalupě.


Pod pružinovku dáte latě i pevnou desku

Pružinová matrace si rozumí s laťkovým nebo pevným roštem. Bez obav ji položte i na tvrdou desku – díky cirkulaci vzduchu v jádru matrace nenavlhne.

Pod pružinovou matraci nemá význam pořizovat dražší lamelový rošt – matrace i rošt mají svoji pružnost, která se jejich spojením nezdvojnásobí. Pružinovka se pohybům během spánku přizpůsobí sama, nemusíte jí pomáhat roštem.

Plánujete si pružinovou matraci pořídit do karavanu, lodě nebo jiného, rozměrově atypického místa? Obraťte se na nás, vyrobíme vám ji na míru. Na centimetry přesně. 

Jak se liší pružinová matrace od taštičkové?

Jejich názvy nezaměňujte, každá funguje trochu trochu jinak. Taštičková matrace je klasika, ovšem trochu vylepšená.

Na první pohled vypadají stejně, rozdíl poznáte, až když nakouknete do jádra. Každá pružinka matrace je přitavená v pouzdru neboli taštičce, kde pracuje samostatně. To znamená, že když zatlačíte na jednu pružinu, nestáhne s sebou pružiny další. Perfektně se tak přizpůsobí linii vašeho těla a zachová nerušený spánek vás i partnera. 

Zajímá vás taštičková matrace? Mrkněte na naši nabídku.