Nakupujeme matraci.

Volba správné matrace, která bude vyhovovat právě Vašemu kvalitnímu spánku, není jednoduchá záležitost. Ve hře je Vaše zdraví, finance a celková spokojenost. Proto se na náš s jakýmkoliv dotazem obraťte na telefonním čísle +420 732 778 753 nebo e-mailem info@vyspimese.cz. Nebo si přečtěte viz níže náš stručný návod. Pomůžeme Vám při rozhodování, do jakého typu matrace investovat a na co se při výběru zaměřit.

Vaše nová matrace Vám bude sloužit průměrně 5 – 10 let. Její životnost závisí na několika okolnostech. Pojďme si je postupně představit.

Využití matrace

Potřebujete pořídit matraci spíš na občasné užití na chatách a chalupách? V takovém případě můžete zvolit jednodušší matraci s nižší nosností. Naopak, pokud vybíráte matraci pro spánek doma, musíte brát v potaz více faktorů. Jen tak si zaručíte zdravý spánek a delší životnost Vaší matrace.

matrace z paměťové pěny, matrace z latexu, matrace ze studeně pěny, matrace frydek-mistek, studio spanku, vyspimese

Tuhost matrace

Nejdříve popřemýšlejte o tom, co vám na Vaší staré matraci vyhovovalo a co byste naopak rádi změnili. Díky tomu, si ujasníte osobní kritéria a preference. Vyspíte se jako v bavlnce, pokud máte měkčí matraci? Nebo dáváte naopak přednost tvrdší? Jak vám vyhovoval materiál, ze kterého byla vyrobená?

Tuhost, nebo také tvrdost, matrace je individuální záležitost, proto doporučujeme si typ matrace před zakoupením vyzkoušet. Obecně ale můžeme prozradit, že tužší matrace lépe snáší vyšší hmotnost, naopak měkčí matrace se lépe hodí pro nižší váhy.

Jedna velká matrace nebo dvě matrace vedle sebe

Pokud přemýšlíte o koupi matrace pro dvoulůžko, v závislosti na její životnost doporučujeme koupit matrace 2, které položíte vedle sebe. Zabráníte tak proleženině uprostřed jedné široké matrace, protože váha partnerů se rozloží na dvě jednotky, které budou váhu lépe snášet. Opravdu kvalitní matrace ve vhodném postelovém rámu na sebe dobře nalehnou. A proto se žádné mezery uprostřed obávat nemusíte. Navíc, jak už jsme si připomněli výše, každému z partnerů může vyhovovat odlišná tuhost nebo materiál matrace.

Uložení matrace

Další důležitou podmínkou pro delší životnost matrace je její správné uložení. Pokud už vlastníte a chcete používat lamelový nebo laťkový rošt, vybírejte matrace z materiálů jako je pěna nebo latex. Taková matrace na vhodném roštu zlepší své ortopedické vlastnosti. Ale pozor na výšku matrace v případě, že používáte pouze laťkový rošt. Určitě by neměla být nižší než 16 cm, aby se Vám například v leže na boku nestalo, že ji celou svou vahou stlačíte až na podložku. V případě, že matraci uložíte na pevný podklad, zvolte matrace pružinové. Díky lepšímu provzdušnění zamezíte vlhkosti a následnému množení mikroorganismů jako jsou například plísně, roztoči nebo houby.

motorovy rost, motorový rošt, rošt materasso, materasso rošt, výklopný rošt, rošty, rosty, rost, rošt

Prodloužení životnosti matrace

Pokud chcete udělat ještě něco navíc pro delší životnost vaší matrace, vyberte si takovou, která disponuje snímatelným a pratelným potahem. Pravidelným praním tak zvýšíte hygienické vlastnosti a žádným škodlivým mikroorganismům se tak ve vašem lůžku dařit nebude. Potah by měl být dostatečně pevný a pružný. Pokud vaše vysněná matrace nenabízí možnost snímatelného potahu, určitě využijete chrániče matrace, které také na našem e-shopu nabízíme.