KAŽDÁ ZE SPÁNKOVÝCH POLOH OVLIVŇUJE ZDRAVÍ I OSOBNOST ČLOVĚKA. DO KTERÉ SKUPINY PATŘÍTE VY?

Spánkem strávíme průměrně 1/3 svého života. Člověk během spánku načerpá sílu, regeneruje se a načerpá síly na další den. Při spánku hodně záleží na tom, v jaké poloze spíte.

V jaké poloze spíte?

Mezi nejčastější polohy spánku jsou poloha na zádech, poloha na břiše, do klubíčka a na boku. Každá z poloh přitom ovlivňuje zdraví i osobnost člověka. Do které skupiny patříte vy?

spankova poloha, poloha pri spanku, poloha, spánková poloha, vyspimesecz, matrace, rosty, kocarky

Poloha na zádech

Jednou z nejlepších obecně je poloha na zádech s rukama podél těla. Záleží však na tom, zda máte pod hlavou polštář. V této poloze neprospívá krční páteři. Při spaní na zádech je častým problémem chrápání. Dalším problémem je spánková apnoe. Ta je spojován s kardiovaskulárním onemocněním. Projeví se zástavou dechu a chrápáním. V případě potíží je třeba neprodleně vyhledat lékaře. Lidé spící v této poloze jsou zdvořilí, často neumí říci ne. Mají vysoké nároky na sebe i své blízké.

Poloha na břiše

Spaní na břiše do jisté míry zlepšuje trávení a eliminuje chrápání to jsou 2 jediná pozitiva. Lidé spící v této poloze však často dávají hlavu na levou či na pravou stranu a tím si způsobují velké bolesti v krku z důvodů nepřirozeného úhlu páteře. Orgány během spánku na břiše neustále pracují, a proto to má za důsledek, že vstáváte ráno unavení. Lidé spící na břiše jsou sobečtí, sebevědomí, velice komplikované osobnosti. Velmi rádi kritizují ostatní a upřednostňují svůj názor před ostatními.

Poloha spaní na boku

Usínáte-li na boku s rovnýma roztaženýma nohama, ruce máte podél těla, pak je vaše páteř v optimální poloze. Tato přirozená poloha snižuje bolesti zad, vyhne se vám spánková apnoe. Spaní na boku přináší nevýhodu v podobě stárnutí kůže a to především kvůli gravitaci, která má velký vliv na vrásky. Těhotné ženy by měly spát na levém boku, podpoříte tak krevní oběh plodu. Lidé spící v této poloze jsou společenští, ale mívají sklon rýpat do ostatních. Jen stěží udržují monogamní vztah.