Vybíráte postel pro dítě? Nezapomínejte na úložný prostor a bezpečnostní zábrany

Přemýšlíte, zda pro dítě pořídíte jednolůžko, patrovku nebo postel s úložným prostorem? Rozhodnout se musíte také mezi laminátem nebo masivem a desítkami matrací. Výběr vám ulehčíme – poradíme, na co se zaměřit.

Postel vyberte větší

Z lůžka o rozměru 70 × 200 cm dítě rychle vyroste – poohlédněte se raději po rozměrnějších variantách, které poslouží i za pár let.

Na šířku by dětská postel měla mít minimálně 90 cm, délka potom alespoň o 30 cm víc, než je výška dítěte. Během plánování výbavy dětského pokojíčku nezapomínejte, že postele ve tvaru aut, mašinek nebo formulí bývají mnohem širší než rozměry lehací plochy. 
Bojujete s místem v pokojíčku? Všechny dětské postele vám vyrobíme na míru, přesně podle toho, jak budete potřebovat. Neváhejte nás kontaktovat.

Samostatnou, nebo dvoupatrovou postel?

To záleží na velikosti pokojíčku a počtu dětí. S patrovou postelí ušetříte mnoho místa i v případě, že máte pouze jedno dítko – prostor pod horním lůžkem může sloužit jako herna nebo pracovní místo. 

Patrové postele u nás seženěte v mnoha variantách – s lůžkem pouze nahoře, s dvěma stejně velkými lůžky, ale i variantu, kdy je spodní postel širší a horní užší. Taková patrovka je ideální pro sourozence s větším věkovým rozdílem.

Především patrovky vybírejte s bezpečnostními zábranami, které dítě ochrání před pádem z výšky. Že vámi vytipovaná postel zábrany nemá? Nevadí, prodáváme je i samostatně

Za postel z masivu si sice připlatíte, vydrží však několik generací

Dětské postele se nejčastěji vyrábějí z:

  • lamina,
  • masivu.

Laminát je levnější, oproti masivu má jednu nevýhodu – jakmile postel z lamina jednou rozmontujete, ztratí na pevnosti. Masiv je generační, 100% přírodní, krásně voní a zvládne i několikáté stěhování. U obou materiálů se vyvarujte variantám s ostrými rohy a hranami, které můžou dítěti ublížit. 
Udělejte radost malému záchranáři nebo princezně a pořiďte jim postel ve tvaru autíčka, mašinky nebo domečku. Sáhnout můžete ale i po praktičtější variantě – posteli s úložným prostorem, která pojme hromadu hraček a oblečení.

Bílá domečková postel pro děti s úložným prostorem

Matraci doporučujeme tvrdší a bez komfortních zón

Na stupnici tvrdosti od 1 do 5 (kdy 5 je nejtvrdší) vybírejte dětské matrace spíše tvrdší, tedy 3 a výš. Taková matrace poskytne dostatečnou oporu dětské pátěři, která se stále vyvíjí. 

Skvělou volbou jsou matrace z PUR nebo studené pěny. Vyhněte se latexovkám nebo matracím z paměťové (líné) pěny. Řadí se do kategorií měkkých matrací, které rostoucímu tělu neposkytnou dostatečnou oporu.

Vyvarujte se také matracím s komfortními zónami – i starší děti se během spánku přetáčejí, zóny by tak mohly působit tam, kde nemají. 
Nezapomeňte na prodyšný a nepromokavý chránič matrace, který ji ochrání před náhlou mokrou nehodou. Chrániče a potahy s příměsí aloe vera, levandule nebo stříbra působí navíc antibakteriálně a zabraňují šíření roztočů a plísní.