Jaké doplňky zvolit do Vaši ložnice?

Ložnice je místem pro odpočinek, klid a relaxaci. Stačí pár vhodných doplňků a vaše ložnice bude dokonalá. Vhodné doplňky do ložnice můžete volit například podle tradičního feng-šuej.

Doplňky do ložnice

V ložnici není potřeba mít přehnané množství obrázků, sošek a aroma lamp. Naopak, čím je prostor střídmější, tím bude vypadat klidnější. Co se týče nábytku, úplně vám postačí v ní mít postel a dva noční stolky. Večer usnete v klidném a uklizeném prostředí. Je-li nutné mít v ložnici také skříň, pak investujte do vestavěné skříně.

Osvětlení

Do ložnice si pořiďte více, než jedno stropní osvětlení. Už samotné probuzení pomocí budíku není nic příjemného. Stejně tak není vhodné intenzivní osvětlení před usínáním. Dejte si na noční stolek lampičku a dvě nepřímá světla na stěnu. Vhodným zdrojem světla může být také stojací lampa, která v ložnici zároveň poslouží jako stylový doplněk.

Koberec

Dřevěné a laminátové podlahy jsou nenáročné na úklid. Nicméně pokud ráno stoupnete bosou nohou na studenou podlahu, nebudete zrovna dvakrát jásat. Alespoň k posteli si dopřejte malý kobereček, na který stoupnete hezky do tepla. Ideální je varianta, kterou vyperete v pračce. Širokou nabídku kusových koberců naleznete na Homago.cz.

Povlečení a potahy

Povlečení a potahy jsou nezbytnou součástí ložnice. Vybrat si můžete z mnoha druhů materiálů a z nepřeberného množství barev a vzorů. Vhodnou volbou povlečení, závěsů a například přehozu přes postel, sladíte postel do jednotného vzhledu. Bude vypadat čistě a uklizeně.

Kam umístit postel?

Nejen doplňky, ale také správně umístěná postel je důležitá pro zdravý a kvalitní spánek. Postel je potřeba opatřit kvalitní matrací. Tu vyberte dle věku, výšky a zdravotního stavu uživatele. Postel postavte do prostoru tak, aby z ní byl výhled na dveře do ložnice. Budete mít tak kontrolu nad prostorem a budete nerušeně spát.