ČÍM VYŠŠÍ MATRACE TÍM LEPŠÍ.

Vybrat si správnou matraci podle materiálu je poměrně jednoduché. Díky bohatému sortimentu si každý najde zalíbení v něčem jiném. Co bychom však neměli podceňovat je výška matrace. Ta je skutečně velmi důležitá.

Na matraci nešetřete

V posledních letech se v ložnicích vyskytují velmi moderní postele, které dávají mnoho možností využití prostoru. Pokud chcete, aby ložnice působila jednotnějším dojmem, můžete k nim pořídit i moderní noční stolky ve stejném provedení. Díky nim pak vynikne postel jako celek. Dominantou této postele pak je kvalitní matrace a velké množství různých polštářů a polštářků. Velmi důležitá je jednoduchost a maximální účelnost. Kvůli tomu jsou matrace často různě redukovány. Výrobci často pro postele ve futuristickém stylu volí matrace jen s minimálním množstvím materiálu. Zde však není tak jisté, zda nám tyto moderní tenké matrace umožní kvalitní spánek.

Většinou se uvádí, že by výška matrace měla být minimálně 10 cm. Nižší hodnoty znamenají kratší životnost matrace. Matrace by naopak neměla být ani příliš silná. Myslete však na to, že čím vyšší matraci si pořídíte, tím lépe se vám z postele stává, méně trpí klouby, kolena i páteř. Nejdůležitějším parametrem při výběru je její jádro, tedy složení a poměr materiálů. Na matraci rozhodně nešetřete.

Vysoká matrace = pohodlí

Zpravidla platí, že čím vyšší matraci si pořídíte, tím je pohodlnější. U výběru výšky matrace zohledněte velikost zápustné hloubky v rámu vaší postele. Matrace nesmí z postele vypadnout, ani se v ní naopak „utopit“. Minimálně 1/3 matrace musí být kryta bočnicí postele. Další důležitý faktor je váha uživatele. Čím člověk váží více, tím by měl mít vyšší matraci a matraci stavěnou na vyšší nosnost. U dospělého člověka s váhou okolo 70 kg bychom měli pořídit matraci s výškou okolo 13 cm a výše. Záleží na materiálu, jak často bude na této matraci spát. Do dětských postýlek se hodí matrace s výškou 6- 8 cm, matrace s výškou okolo 10 cm jsou kvalitní, vhodné na každodenní spaní. Matrace vysoké 20 cm jsou nejčastěji sendvičové, jsou velmi pohodlné. Matrace vyšší než 20 cm ocení především senioři, kterým se z nízké matrace špatně vstává.